Witamy w menu pomocy użytkownika systemu eMS

Pomoc użytkownika eMS:  »Ekran główny«

Witamy w menu pomocy użytkownika systemu eMS

Return to chapter overviewNext page

Informacje o systemie eMS

 

eMS jest elementem systemu usług elektronicznych Ministerstwa Sprawiedliwości, który umożliwia przedsiębiorcom i osobom fizycznym bezpłatny dostęp do informacji zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Monitorze Sądowym i Gospodarczym za pośrednictwem Internetu.

 

Użytkownicy systemu eMS mają także możliwość elektronicznego złożenia wniosku o rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie S-24. Osoby korzystające z tej metody przy rejestracji spółki nie muszą spisywać umowy spółki u notariusza ani osobiście stawiać się w Sądzie.

 

 

Jak korzystać z pomocy użytkownika systemu eMS?

 

Pomoc użytkownika zawiera instrukcje korzystania z funkcjonalności systemu eMS a także wiele przydatnych informacji o nim. Aby ułatwić dostęp do nich, po lewej stronie umieszczony został Spis Treści, który widoczny jest przez cały czas korzystania z menu pomocy. Aby dotrzeć do interesujących Cię informacji, kliknij na stosownej pozycji w spisie treści.

 

Możesz też skorzystać z opcji Szukaj, która dostępna jest w lewym górnym rogu menu. Po wpisaniu interesującego Cię tematu i wciśnięciu przycisku 'Szukaj', system pomocy wyświetli wszystkie ekrany pomocy na których występują podane słowa.

 

Jeśli chcesz szybko przeglądać dostępne ekrany pomocy, możesz skorzystać z przycisków nawigacyjnych dostępnych w prawym górnym rogu okna pomocy. Lewy i prawy przycisk pozwalają na przejście do odpowiednio poprzedniego i następnego ekranu, zaś środkowy przenosi do ekranu nadrzędnego w strukturze spisu treści.

 

 

Wymagania systemowe dla systemu eMS

 

System eMS dostępny jest za pośrednictwem serwisu WWW. Oznacza to, że do korzystania z niego wystarczy dostęp do internetu oraz komputer z zainstalowaną przeglądarką. Poniżej znajduje się lista wspieranych przeglądarek internetowych:
 

Mozilla Firefox

Google Chrome

Opera

Safari

Microsoft Internet Explorer w wersji 7 lub nowszej

 

Uwaga: Obecna wersja systemu nie jest w pełni obsługiwana przez przeglądarki Microsoft Internet Explorer w wersji 6 lub niższej.

 

Informacje o nazwie i wersji możesz zazwyczaj znaleźć w menu pomocy swojej przeglądarki. Możesz też spróbować wpisać about: w pasku adresu, co w większości wypadków spowoduje wyświetlenie strony z informacjami o twoim systemie.